TJ Blesk Klikov pořádá každoročně Memoriál Josefa Kříže a Jiřího Zimmela v kopané hráčů nad 35 let, jako vzpomínku na naše kamarády a spoluhráče.

Josef Kříž, narozen 19.2.1945, zemřel 26.12.2007

Jirka Zimmel, narozen 24.9.1956, zemřel 27.1.2008

Pepa Kříž začal hrát fotbal za Klikov v roce 1961 ještě jako ustrašený dorostenec, před nástupem vojenské služby. Po návratu z vojny byl obávaným levým křídelním útočníkem, mnoho let, my co si pamatujeme jeho góly levou nohou, jsme marně čekali na někoho podobného. Určitě mohu prohlásit, že většího slušňáka jsem na trávnících okresu nepoznal, co si pamatuji za dobu strávenou ve společném dresu dostal jednu žlutou kartu. V roce 1975 se přestěhoval do Českých Velenic, kam také přestoupil, aby se v roce 1984 znovu vrátil do Klikova, ale už jako obránce. Celé roky byl i funkcionářem, jak v Klikově tak ve Velenicích. Byl hráčem podnikového fotbalového mužstva a dlouhou dobu vedl mužstvo hráčů nad 33 let Č. Velenic. Bojoval se zákeřnou nemocí, přesto se pravidelně účastnil našeho  silvestrovského loučení se sezónou, za svoji činnost byl v roce 1987 odměněn „Čestným odznakem ČSTV“.

Jirka Zimmel, bezvadný kamarád do každého počasí, nikdy neřekl ne, do fotbalu v Klikově vstoupil v roce 1978, jako brankář a v brance  působil až do roku 2004, a tak Klikov na tomto postu neměl starosti s výjimkou zranění. Ten kdo Jirku znal bude vědět, že byl vynikající parťák, vozil kluky na fotbal a z fotbalu, nebo jim aspoň půjčil kolo, nezkazil žádnou zábavu. Přesto, že se staral o nemocné rodiče na fotbale nikdy nechyběl. Pomoc při tanečních zábavách, které jsme pořádali nebo práce na hřišti či maškarní průvody, tam byl vždy v čele TJ. Byl hráčem oddílu stolního tenisu a zakládajícím členem tenisového oddílu. Jako brankář byl vynikající, vychytal penalty, či samostatné nájezdy protihráčů, přesto bych rád připomenul jeho slavné „kobyláky“, ti co si to pamatují ví o čem píšu, a ti, co to neví ať se trápí.

Výsledky 9. ročníku Memoriálu Josefa Kříže a Jiřího Zimmela: 

Turnaje se zúčastnila mužstva: Blesk Klikov, Mladé u Č. Budějovic, Slavia České Budějovice, Hraničář Staňkov

Blesk Klikov – Slavia Č.Budějovice: 8 : 1

Hraničář Staňkov – Mladé u Č.Budějovic: 2 : 5

Hraičář Staňkov – Slavia Č.Budějovice: 5 : 2   (o 3. místo)

Blesk Klikov – Mladé u Č.Budějovic: 2 : 1   (finále)

Vítězem 9. ročníku Memoriálu Josefa Kříže a Jiřího Zimmela se stalo mužstvo B L E S K   K L I K O V